SEO İçin Neden Backlink Önemlidir?

Yazar: Backlink Aracı Şubat 11, 2018

SEO İçin Neden Backlink Önemlidir?

Backlink, bir internet sitesinin en çok ihtiyaç duyduğu unsurdur. Backlink, bir internet sitesinin ne kadar popüler olduğunu belli eder. Bir internet sitesi başka sitelere karşı ne kadar çok önerilirse bu internet sitesi de bir o kadar kalitelidir. Backlink ile sitenize katkı sağlayan başka bir sistem ise Google’nin algoritmalarından biri olan Trustrank sistemidir.

Trustrank Google şirketinin, sitenize verilen sayısal değeri göstermektedir. İnternet siteleriniz 10 puan üstünden değerlendirilmektedir. Google şirketine göre, bir internet sitesi başka internet sitelerinden ne kadar çok kaliteli ve sağlam ise Backlink aldıktan sonra bir o kadar kalitelidir. Backlink alırken üstünde durmanız gereken bir kaç konu bulunmaktadır. Bunlar;

  • Google şirketi tarafından banlanılan sitelerden Backlink almaya çalışırsanız size her hangi bir yararı olmayacaktır.
  • Link çöplüğüne dönmüş sitelerden bağlantı alırsanız Google bu bağlantıları sevmediğinden dolayı internet sitenize hiç bir yararı olmayacaktır. Örneğin, link çıkışı çok olan top listlerden bağlantı almanızın size hiç faydası olmayacaktır.
  • Bazı internet siteleri saklı yani gizli bağlantı vermektedir. Bu tür internet sitelerinden alacağınız bağlantıların size hiç yararı olmaz.
  • Backlink alımı bir gün içinde yapılmamalıdır.Bu prosedürü belli zamanlara bölmelisiniz ki siteniz de zarar görmesin.

Bu bilgiler haricinde kaliteli Backlink alabilmek isterseniz bu adımları takip edebilirsiniz.

  • Sitenizde ki içerikleriniz ile ilgili internet sitelerinden Backlink yani bağlantı almaya çalışın.Bu prosedür biraz zahmetlidir ama yaptığınızda inanın ki size çok fazla yararı olacaktır.
  • Kaliteli sitelere kayıt olmaya çalışabilirsiniz.
  • Sosyal medya üzerinden link almaya çalışabilirsiniz. Bunun size katkısı çok olacaktır.(Misal: Instagram, Twitter, Facebook)
  • Kaliteli forum sitelerinden ya da blog sitelerinden yazılar yazın ve bu sitelerden bağlantı almaya çalışın. Bu internet sitelerinden alacağınız Backlinklerin sitenize olan önemi gerektiğince fazladır.

Bu makalemizde uzun vadeli bir şekilde yaparsanız inanın ki hem Google ve diğer arama motorlarında yükselir hem de internet sitenize zamanla ziyaretçileriniz gelmeye başlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

ÜCRETSİZ Backlink Kaynaklarından Yararlanmak İster Misin?

Sitemize abone olarak ücretsiz backlink kaynaklarından haberdar olabilirsin.

Backlink Aracı

Türkiye'nin En Kaliteli Ve En Güncel Backlink Adresi.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Söz veriyoruz.