Backlink Ne Zaman Yapmalıyım?
Backlink

Backlink Ne Zaman Yapmalıyım?

İnternet sitesi olan her şahıs ya da kurum bir an evvel bir trafik ve hit konusu ile ilgili bir hareket, bir artış görmek ister. Bunun nasıl olacağı ile ilgili bir çok bireyin deneyimi yoktur. Bizim backlinkaraci.com’u kurma amaçlarımızdan birisi de sektör ile ilgili deneyimi olmayan şahıs ya da kurumlara doğru verileri aktarmak ve bilgilendirmektir. İşte bu yazımızda da tarafımıza yönlendirdiğiniz ve cevabını çok merak ettiğiniz soruyu araştırma olanağı bulduk.

Backlink Ne Zaman Almalıyım?

İnternet sitenizi ilk açtığınız günden bu yana bağlantı sahibi olmaya başlayabilirsiniz. “Bu internet siteme bir zarar vermez mi?” diyenler olabilir. Her siteden yani her önünüze gelen yerden bağlantı alırsanız bu size hem vakit kaybı olur hem de zarar verir.

Yani ilk günde alsanız 3 sene sonra da alsanız kalitesiz, niteliksiz bağlantılar size her vakit büyük bir risk ve zarar oluşturmaktadır. Hemen nasıl almanız gerektiği ile ilgili bilgi verelim;

İnternet sitenize bir siteden bağlantı alacaksanız ve alttaki kurallara kesinlikle bakmalı ve okumalısınız;

  • Bağlantı alacağınız bir sayfanın güncelliğine bakın. Yani derli toplu olarak içerik ekliyor mu, eklemiyor mu?
  • Sitesine ekledikleri içerikler aslında sektörü ile ve site içeriği ile ilgili mi? Çöp içerikler meydana getiriyor mu? Eğer meydana getiriyorsa o siteye girmeyin bile.
  • Bağlantı alıncak site yalnızca backlink alabilmek amacı ile mi oluşturulmuş? Eğer böyle ise ve siz buradan bağlantı aldıysanız geç kalmadan bu tip bağlantıların hepsini silin.
  • Bağlantı alacağınız sayfanın otoritesi çok önemlidir. Otoriteyi sorgulayabileceğiniz bir çok site var. Önerim: ahrefs.com
  • Link alacağınız sitenin sosyal ağ sinyalleri de gerektiğince fazla ciddiye sahiptir. İnternet sayfa sahibi içerik oluşturmuş ve optimize etmiş ama bir türlü trafik, hit alamıyor. Sosyal ağ sinyallerine, kaliteli bağlantılara sahip değil. Bunun ne ona ne size her hangi bir yararı olmaz.

Yukarıda ilgi etmeniz gereken bir takım link alma kriterlerini paylaştım. Genelde link paylaşıp backlink yaptıklarını zannedip arkalarına yaslanıp Google dahil Alexa’da sıralarının ve değerlerinin yükseldiğini zannediyorlar. Bu bir hata. Sakın bunu yapmayın. En önemli sınavınız sabır olacak. Kimse 1 günde yükselemez.

Daha fazla bilgi ve profesyonel yardım istiyorsanız bizimle mutlaka iletişime geçmeyi unutmayınız.

Yorum Yapın