Backlink Paketi
SEO İçin Neden Backlink Önemlidir?

Tag: Backlink nasıl eklenir?

SEO İçin Neden Backlink Önemlidir?

Tag: Backlink nasıl eklenir?

SEO İçin Neden Backlink Önemlidir?
Backlink

SEO İçin Neden Backlink Önemlidir?

SEO İçin Neden Backlink Önemlidir?

Trustrank Google şirketinin, sitenize verilen sayısal değeri göstermektedir. İnternet siteleriniz 10 puan üstünden değerlendirilmektedir. Google şirketine göre, bir internet sitesi başka internet sitelerinden ne kadar çok kaliteli ve sağlam ise Backlink aldıktan sonra bir o kadar kalitelidir. Backlink alırken üstünde durmanız gereken bir kaç kou bulunmaktadır. Bunlar;

 • Google şirketi tarafından banlanılan sitelerden Backlink almaya çalışırsanız size her hangi bir yararı olmayacaktır.
 • Link çöplüğüne dönmüş sitelerden bağlantı alırsanız Google bu bağlantıları sevmediğinden dolayı internet sitenize hiç bir yararı olmayacaktır. Örneğin, link çıkışı çok olan top listlerden bağlantı almanızın size hiç faydası olmayacaktır.
 • Bazı internet siteleri saklı yani gizli bağlantı vermektedir. Bu tür internet sitelerinden alacağınız bağlantıların size hiç yararı olmaz.
 • Backlink alımı bir gün içinde yapılmamalıdır. Bu prosedürü belli zamanlara bölmelisinizki siteniz de zarar görmesin.

Bu bilgiler haricinde kaliteli Backlink alabilmek isterseniz bu adımları takip edebilirsiniz.

 • Sitenizde ki içerikleriniz ile ilgili internet sitelerinden Backlink yani bağlantı almaya çalışın. Bu prosedür biraz zahmetlidir ama yaptığınızda inanınki size çok fazla yararı olacaktır.
 • Kaliteli sitelere kayıt olmaya çalışabilirsiniz.
 • Sosyal medya üzerinden link almaya çalışabilirsiniz. Bunun size katkısı çok olacaktır.(Misal: Instagram, Twitter, Facebook)
 • Kaliteli forum sitelerinden ya da blog sitelerinden yazılar yazın ve bu sitelerden bağlantı almaya çalışın. Bu internet sitelerinden alacağınız Backlinklerin sitenize olan önemi gerektiğince fazladır.

Bu makalemizde uzun vadeli bir şekilde yaparsanız inanın ki hem Google ve diğer arama motorlarında yükselir hem de internet sitenize zamanla ziyaretçileriniz gelmeye başlar.

Sitenize Backlink Eklerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Backlink

Sitenize Backlink Eklerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Sitenize Backlink Eklerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Sitenize Backlink Eklerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Sitenize backlink eklerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Bu makalemizde sıkça sorulan bu soruya değinecek ve bilgiler vererek yanlış yapmanızı engelleyeceğiz.

Backlink kelimesi ile alakalı bilgi edinenler edindikleri kadar bilmedikleri de vardır. Bu amaçla backlink ile alakalı kısa da olsa bir açıklama gerçekleştirmek ve bilgi vermek isteriz.

Backlink, bir internet sayfasının diğer internet sayfalarından almış bulunduğu her türlü bağlantıya verdiği unsurdur. Bu bağlantılar  görselden de olabilir, metin şeklinde de olabilir, videodan da olabilir, yorumdan da olabilmektedir.

Backlink, internet sitenizin Google ya da diğer arama motorlarında sıralama bazlı artması amacı ile en çok yarar gerçekleştiren kaynaktır. Bu terim daha evvelki zamanlarda (2 sene evvel) nereden alınırsa alınsın yarar sağlıyor idi. Ancak bu günümüzde bu tür olmamaktadır.

Artık kalıcı, kaliteli ve nitelikli bağlantılara ihtiyaç duyuyoruz. Tabi yalnızca bu kategorilerde yeterli olamayabiliyor.

Bağlantı aldığınız sitenin ya da sayfanın hiti de gerektiğince önemlidir. İlgili sitelerden size geri dönüş geliyor mu? Bu geri dönüşlerin kalitesi nedir? İnternet sayfanızda süre geçiriyor mu? Geçiriyorsa ne kadar? Ortalama olarak kaç sayfa geziyorlar? İşte bundan ileri süreçte Google arama motoru almış bulunduğunuz bağlantının size sağlamış bulunduğu yararlara nazaran değerlendirmesini yapıyor.

Lütfen bağlantı alırken bu ya da bunlar gibi kategoriler ile ilgi bilgi edininiz. Yoksa ciddi cezalandırmalara, spamlara maruz kalabilirsiniz.

Sitenize backlink eklerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Bu konuyu maddeler şeklinde  derledik ve sizler ile paylaşıyoruz. İşte backlink alırken dikkat edilen ve gerekli olan yerler;

 • Bağlantı alacağınız internet sitesinin Alexa sıralamasını pek önemsemeyin. Alexa bundan sonra ki detaylı programlar vasıtası ile iyileştirilebilen bir araç olduğundan dolayı bu amaçla bunu çok öneme almamalısınız.
 • Size verilebilecek olan bağlantının hangi sayfadan geldiğini, bu sayfaya ait alan adının geçmişini incelemelisiniz.
 • Bağlantı veren sayfa güncel ve aktif mi? Sürekli olarak güncelleniyor mu? Bu konulara odaklanmayı unutmayınız.
 • Bağlantı alacağınız internet sitesinin sosyal ağ hesapları derli toplu olarak aktif şekilde kullanılıyor mu? Bu mevzuya da bakmanızı öneririz.
 • Size backlink verecek olan sayfanın link çıkış miktarını denetim altına alarak kontrol etmelisiniz. 10 ya da daha çok siteye bağlantı veriyor ise o sayfadan uzak durmalısınız.
 • Site çöp ve spam içeriklerden mi oluşmuş yoksa aslında orjinal içeriklerle mi desteklenmektedir? Kesinlikle incelemeli ve bakmalısınız.
 • Eğer size özel kaynaklar oluşturuluyor ise (paravan blog, blog vs. gibi) bu kaynaklardan derhal bağlantı çıkışı yapılmadığından emin olmalısınız. Bu kaynaklar en az 20 ila 25 gün içinde içerik ve sosyal ağ paylaşımlar ile desteklenmelidir. Paylaşılan her içerikten ziyade yalnızca %30’luk kısmından link çıkışı yapılmalıdır. Bu hususta backlinkaraci.com adresinin hizmetlerine ve kalitesine güvenebilir, istediğiniz zaman destek alabilirsiniz.
 • Size trafik ve hit faydası olmayacak sayfalardan uzak durmalısınız.
 • Sizinle alakalı olmayan sitelerden bilhassa da haber sitelerinden uzak durmalısınız.
 • Footer backlink kaynaklarından uzak durmalısınız.

İşte backlink ekleme konusunda gerekli olanlar yukarıda paylaştıklarımızdır. Bağlantı alırken kesinlikle bu kural ve kategorilere uyunuz.

Biz, bu kurallara uyduğunuz takdirde başarıya ulaşabilirsiniz. Tabi backlink almadan evvel iç optimizasyon zamanını uzman olarak yapmalı ve bitirmelisiniz. Bu hususta da backlinkaraci.com adresinden uzmanlar doğrultusunda destek alabilirsiniz.